HELP aneb pomoc pro přípravný proces nabíjení elektromobilů v Čechách

Otázky a odpovědi:

Proč potřebují elektromobily nabíjecí stanice od spoluobčanů a společností?

Dnešní elektromobily mají standardní dojezdy kolem 100 km. Vzhledem k tomu, že výjimečně potřebují operovat i mimo akční rádius vlastní zásuvky, a také proto, že neexistuje žádná infrastruktura pro tento ekonomický, ekologický a přátelský druh dopravy, zkoušíme vybudovat vlastní síť, která nebude zatěžovat ani jednoho úředníka.

Jaké předpoklady by měla nabíjecí stanice splňovat?

V prvé řadě ochotu tuto pomoc poskytnout, v druhé řadě parkovací místo poblíž zásuvky 220V/10A, případně 380V. Potřebné redukce, prodlužovačky a zařízení pro měření spotřeby vozíme s sebou.

Pokud nabídnu proud, mám nějaké povinnosti?

Nikoliv, jen vyplnit dotazník, uvést potřebné údaje o zásuvkách a jejich umístění, kontaktní údaje (např. včetně vlastních webových stránek), které umístíme na naše hojně navštěvované stránky.

Jak často budou elektromobilisté nabíjet, jak dlouho to trvá a kolik to stojí?

Vzhledem k tomu, že u nás jezdí zatím cca 20 elektromobilů a z tohoto počtu jich cca 5 podniká propagační jízdy mimo svůj region, nehrozí invaze. Nabíjení trvá od půl hodiny do cca 4 hodin (dle zásuvky a stupně vybití) a obnáší cca max. 12 kWh el. energie (15-50 Kč).

Jaké mám výhody z poskytnutí zásuvky?

Pomineme-li čistší vzduch a možnost zviditelnění Vašeho podniku, možnost návštěvy Vaší restaurace během nabíjení, je to i pocit z pomoci někomu proti monopolu. Pokud Vás třeba zajímá tento druh dopravy, můžete se více dozvědět apod.

Další dotazy můžete směrovat na elektromobil@tiscali.cz , Mgr. Jaromír Vegr tel. 608-400-000

Pokud Vás výše uvedený text oslovil, vyplňte prosím níže uvedený formulář (dokument ve formátu DOC -> stáhnout na disk -> po vyplnění uložit a odeslat na uvedenou e-mailovou adresu).

FORMULÁŘ KE STAŽENÍ

(pravým tlačítkem myši poklepat na text "FORMULÁŘ KE STAŽENÍ", vybrat volbu "uložit cíl jako...", následně uložit)

>>>>>> NEPŘEHLÉDNĚTE >>>>> Petice na podporu vývoje elektromobilů na baterie, hybridních elektrických vozidel a elektromobilů na palivové články